Skip to main content
Náš ranč se nachází na Vysočině 13 km od města Žďár nad Sázavou a 20 km od Havlíčkova Brodu v CHKO Žďárských vrchů. Zabýváme se chovem koní American Quarter Horse a Paint Horse, které využíváme ke vzdělávacímu programu ranče, hippoterapii a samozřejmě také pro sportovní dobytkářské disciplíny a k práci na ranči.

Ranč byl založen Martinem Ondráčkem v roce 2017

Naše začátky se odehrávaly jako téměř u každého z nás na koních plemene ČT. Martin vyrůstal v rodině, kde byla láska ke koním opravdu velká. Tatínek Martina měl koně ČT a Martin jako malý kluk za tatínkem běhával a pomáhal mu s prací.

Byl to pro něj skvělý pocit, když ho tatínek vysadil do sedla né moc dobře ovladatelné kobylky jménem Lily a vozil ho po dvoře před stájí. Malý Martin se držel hrušky a připadal si jako pravý kovboj.

Od mala si kreslil plánky svého ranče a představoval si jak chová Americké koně spolu se stádem masného skotu.

V roce 2014 se rozhodl koupit svého prvního “amíka” půlročního hřebečka jménem Jimmy Dunnit Bar. Protože Martin neměl žádné zkušenosti s obsedáním mladých koní, obrátil se na pána, kterého znal jenom z vyprávění, že to s koňmi opravdu umí. Ten pán se jmenoval Ondřej Houška. A tak to všechno začalo…

Martin se nadchl pro Cutting, Working Cowhorse a Horsemanship podle Toma Dorrance, Raye Hunta, Bucka Brannamana a Martina Blacka.

Od té chvíle jezdí Martin na kurzy, trénuje, maká na sobě a na své mysli tak, aby cítil pravou jednotu a absolutní komunikaci mezi sebou a koněm.

Kde nás najdete